W dniach 23-24 września 2022 r. odbyła się konferencja ELLS Scientific Student Conference 2022 pod tytułem „The Interconnectedness of things – A path towards sustainable solutions”. Organizatorem wydarzenia był Czech University of Life Sciences w Pradze.

Zespół w składzie Igor Olech (Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, doktorant Szkoły Doktorskiej SGGW z Instytutu Ekonomii i Finansów), Peter Muller (University of Hohenheim) i Chiara Coluccia (Wageningen University & Research) zdobył pierwsze miejsce w Case Study Competition, którego wyniki zostały zaprezentowane w trakcie konferencji. Członkowie zespołu uczestniczyli w tygodniowym intensywnym programie w gminie Sokoły (województwo podlaskie) w lipcu 2022 roku, na podstawie czego przygotowali projekt „Ecological practices for maize farming in Sokoły: an introduction to living mulch”.